Moda admin  

Dobór kreacji ślubnej – biżuteria, ozdoby do włosów, obuwie

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń, na które czeka niemalże każda kobita. Poszukiwania i oczekiwanie na wymarzonego partnera oraz stworzenie upragnionego przyjęcia ślubnego zaspokoi potrzeby wielu pań. Jak zatem przygotować się do tego pięknego dnia? Jak wybrać suknię ślubną? Czym powinny charakteryzować się modne dodatki? Jak wykorzystać biżuterię, buty i inne akcesoria w wyjątkowej kreacji?

Dobór sukni ślubnej

Kobieca kreacja powinna przede wszystkim być dopasowana do samej panny młodej – jej rozmiarów, wielkości, charakterystycznych cech ciała oraz jej upodobań i zainteresowań. Warto również zwrócić uwagę na trendy modowe, które zmieniają się wraz z pora roku czy biegiem lat. Wśród najpopularniejszych modeli sukien ślubnych znajdują się m.in. Sukienki typu księżniczka, rybka, litera A, empire czy klasyczna. Wśród wielu ciekawych kreacji można znaleźć stroje z dużym dekoltem, odkrytymi plecami, długim rękawem, na ramiączkach, sukien krótkich i długich, itp.
Jednakże sama sukienka nie stanowi całości kreacji. Wśród pożądanych dodatków znajduje się biżuteria ślubna (Kraków – FULARA&ŻYWCZYK). Czym ona jest? Jak wygląda? Jak ja dopasować?
Pierwszą i najważniejszą zasady ozdabiania ciała, jest dostosowanie koloru biżuterii do barwy stroju. Odpowiednie dopasowanie, choć wydaje się czynnością prostą, nie zawsze jednak jest tak oczywiste. Podczas zakupu warto skonsultować się ze specjalistą, jak również mieć ze sobą próbkę materiału sukni, by móc na żywo porównać oba materiały. Kolejną ważną zasadą jest dopasowanie długości, wielkości oraz okazałości biżuterii w odniesieniu do dekoltu sukni. Duże, odkrywające ciało dekolty można udekorować większymi klejnotami np. na łańcuszku. Biżuteria ślubna powinna również być precyzyjnie dopasowana do owalu twarzy oraz długości i ułożenia włosów.
Kolejnym ważnym elementem wystroju są ozdoby ślubne do włosów. Tu w zależności od długości włosów oraz ich uczesania warto postawić na nowoczesne lub standardowe rozwiązania. Wśród oferowanych produktów znajdują się przede wszystkim akcesoria takie jak: wianki, opaski, wsuwki, spinki, zapinki czy tiary.
Cala kreacja ślubna musi posiadać odpowiednie wykończenie – obuwie.
Wygodne i komfortowe w noszeniu nie zaburzą odbioru oraz całego szczęścia i przezywania ceremonii zaślubin. Jak wybrać odpowiednie buty?
Buty ślubne powinny być dopasowane pod wieloma względami. Do najważniejszych cech obuwia należą:

  • piękny wygląd,
  • rodzaj obcasa,
  • materiał wykonania,
  • odpowiedni rozmiar, itp.

Wybierając ten element przede wszystkim należy dopasować wielkość buta. Rozmiar nie powinien być ani za duży ani zbyt mały. Warto przed ceremonią rozchodzić buty i przyzwyczaić stopę do wybranego modelu. Kolejnym aspektem podczas zakupu jest materiał wykonania. Najchętniej wybieranymi oraz najbardziej zalecanymi butami są te wykonane z naturalnej skóry. Wśród innych parametrów warto skupić się na wysokości obcasa, kolorze czy marce obuwia.