Technika admin  

Jak zamontować moduły ledowe?

Klienci, którzy zdecydowali się zamontować w swoich wnętrzach lub na zewnątrz (przy określonym asortymencie) moduły ledowe, często zastanawiają się, czy poradzą sobie z ich montażem oraz czy jest to aby na pewno dobre rozwiązanie. Jak się okazuje w praktyce, wiele osób wymienia tradycyjne oświetlenie na to ledowe, ze względu na fakt, iż jest ono dużo bardziej energooszczędne oraz sprawdza się praktycznie w każdym warunkach. Warto więc dowiedzieć się o nim trochę więcej.

Moduły ledowe w domach

Jeszcze do niedawna w wielu domach dominowało tradycyjne oświetlenie z żarówkami. Później zostało ono wyparte przez taśmy led. Teraz wszedł na rynek godny zastępca, czyli moduły ledowe, które tak naprawdę mają szeroką gamę zastosowań. Wiele osób stosuje je zamiast wspomnianego wyżej tradycyjnego oświetlenia, jak i chętnie używa go w miejscach, które do tej pory bardzo trudno było oświetlić. Moduł LED doskonale sprawdza się bowiem na podwieszanych sufitach, na schodach, we wnękach, a także w komórkach i w garażach.

Oświetlenie zewnętrzne

Wiele branż również postanowiło wykorzystać ten asortyment, ze względu na to, iż ma ono praktycznie same plusy. Branża budowlana, reklamowa, gastronomiczna, czy hotelowa już nie wyobraża sobie swoich reklam, tablic, napisów bez modułów. Dzięki nim może to wszystko być odpowiednio oświetlone przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Właściciele tych miejsc nie muszą się także martwić o rachunki za prąd. Jest to bowiem oświetlenie, które pobiera niewiele prądu, tym samym rachunki za energię drastycznie nie podskoczą.

Właściwości

Decydując się na naprawdę świetnej jakości moduły ledowe, np.: wybierając moduł Samsung, klient ma pewność, że wybiera asortyment najlepszej jakości, który pochodzi od dobrego, znanego i doświadczonego producenta. Jest to niezwykle ważne, gdyż takie oświetlenie powinno posłużyć klientom przez co najmniej kilka następnych lat (nawet przy dużej eksploatacji). Dlatego też tak ważne jest, by wybrany przez klienta moduł dawał odpowiednie światło, był odporny na czynniki zewnętrzne oraz by odpowiednio dopasował się do konkretnej aranżacji. To niezwykle ważne, gdyż na rynku można znaleźć mnóstwo modułów, które dają różne światło i mają zróżnicowaną moc. Klienci czasami chcą dokładnie wiedzieć na jaką barwę światła mogą liczyć, jak można zaprogramować dany moduł, by sprawniej można było z niego korzystać, jakie dodatkowe funkcje posiada dany asortyment.

Wybór odpowiedniego modułu do wnętrza lub na zewnątrz nie jest więc wcale takim prostym przedsięwzięciem. Warto więc w tej kwestii skonsultować się z fachowcami, którzy pomiga swoim klientom wybrać najodpowiedniejszy sortymentysta skierowany do ich potrzeb. Dobrze jest jednak pamiętać, że lepiej wybrać model pochodzący od znanego producenta niż moduł chiński, którego jakość pozostawia wiele do życzenia i z którego klient na pewno nie będzie zadowolony na dłuższą metę.