piękna retro łazienka z wanną miedzianą
Dom i ogród Piotr Pulchny  

Łazienka z wanną miedzianą na styl retro

W ostatnich latach moda na styl retro coraz widoczniej rośnie w siłę. Nie jest to związane wyłącznie z branżą odzieżową i wykorzystywaniem klasycznych już krojów ubrań, ale aranżacja wnętrz również dąży ku projektowaniu pomieszczeń na stylu retro. Doskonale widać to w aranżacji łazienek, w których to swoją drugą młodość przeżywają wanny miedziane czy też umywalki oraz baterie z tego oto półszlachetnego materiału.

Klasa sama w sobie, czyli wanny miedziane

Ręcznie kute wanny z miedzi są wyjątkowymi produktami, które zaspokoją nawet te najbardziej wysublimowane gusta. Wykorzystanie tego typu wyposażenia sprawi, że idealnie wpisze się w kanwy łazienki inspirowanej wiejskim, prowansalskim lub kolonialnym stylem. Wśród zalet jakimi wyróżniają się wanny miedziane należy przede wszystkim wspomnieć to, iż miedź posiada naturalne właściwości antybakteryjne. Z tego też powodu, prócz niesamowitego piękna i oryginalności, wanny te idealnie sprawdzą się w miejscach, gdzie sterylne warunki są szczególnie wymagane, tym samym rekompensuje to cenę tego produktu.

Dopełnij łazienkę retro umywalką i bateriami z miedzi

Z miedzianą wanną idealnie współgrać będą również baterie miedziane, których piękny wygląd stanowić będzie integralną, niespotykaną jedność. Dla dopełnienia stylistycznej kompozycji warto także sięgnąć po umywalki miedziane, które pokryto ochronnymi warstwami patyny, sprawiając jednakowo, iż są zarówno trwałe jak i praktyczne w codziennym użytkowaniu. Łatwo je wyczyścić, a długa żywotność materiału, z jakiego są wykonane, spowoduje, że będą służyć latami.

Miedziane wyposażenie swoje kosztuje

Asortyment wyposażenia łazienek z miedzi niestety w żadnym wypadku nie należy do asortymentu taniego. Wręcz przeciwnie, stoi na drugim końcu cennika. Za tego typu produkty przyjdzie zapłacić przynajmniej kilkakrotnie więcej, ale zapewne są one warte swojej ceny i bezproblemowo uczynią łazienkę wyjątkową i niebanalną. Jeśli tylko nie ogranicza nas w dużym stopniu budżet na wyposażenie, to znakomitym pomysłem będzie spojrzeć w kierunku wyposażenia miedzianego.