Technika admin  

Dron 6K – profesjonalny sprzęt

W czasach obecnych nikogo nie dziwi to, że Dron 6K to dość droga opcja i często także masywniejsza. Jednym słowem są to drony markowe, w których przypadku będzie można dokupić części zamienne i to nawet te kilka lat po zakończeniu produkcji, bo te markowe i dość drogie sprzęty najczęściej używanymi są do kręcenia reklam z powietrza, czyli z perspektywy ptaka, bo reklamy tego rodzaju są obecnie modnymi.

Dron 6K i firma

Prawdą jest to, że niewielu w czasach obecnych kupuje drony 6K w celach hobbystycznych, czyli wyłącznie dla zabawy, bo najtańsze sprzęty tego rodzaju kosztują tyle co dwie średnie krajowe pensje, a ich konserwacja to kolejne koszty i to nie małe. Dlatego też zdaniem wielu dron z taką kamerą musi przynosić jakiś zyska, czyli za jego pomocą trzeba kręcić filmy w jakości 6K, a potem na laptopie z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach i z pamięcią RAM typu DDR4 wynoszącą 64 GB filmy te się edytuje, czyli ze znacznej ich części tworzy się ciekawą reklamę dla firmy zajmującej się choćby montażem ogrodzeń przemysłowych. Większość dronów 6K, które używane są na świecie wykonuje tego typu prace, choć zazwyczaj za ich pomocą robi się ciekawy film dla ośrodka wypoczynkowego.

Dron 6K i obecnie istniejące przepisy

Pewna część z nas doskonale wie o tym, że 30.12.2020 w krajach UE pojawił się nowy przepis dotyczący dronów, czyli każdy o masie wyższej niż 250 gram musi być zarejestrowanym, a jego operator musi być osobą przeszkoloną i co najważniejsze posiadać odpowiednie certyfikaty. Dzięki tym przepisom dron nie stanie się tak łatwo zabawką podglądacza, ale dron 6K to opcja bardzo droga i nie każdego podglądacza stać na coś takiego. Dodatkowo w dronie takim trzeba regularnie wymieniać baterie, bo się zużywają. Podobnie jest z silnikami i z innymi istotnymi podzespołami. Natomiast przepisy nie mają utrudniać życia operatorom, tylko być gwarancją tego, że jakaś szajka złodziei nie użyje drona jako dodatkowego oka na niebie. Perspektywa ta była osiągalną przed pojawieniem się nowych przepisów, ale obecnie drogi i zaawansowany technologicznie dron 6K to głównie narzędzie do robienia atrakcyjnych reklam.