gra escape room gra escape room

Escape room grą na czasie

Bardzo popularną formą spędzania urodzin, wieczorów panieńskich czy kawalerskich, imprez integracyjnych, bądź po prostu czasu ze znajomymi jest pokój zagadek. Jest to pokój, w którym zostają zamykani na klucz małe grupy ludzi (około ośmiu osób). Inaczej jest on nazywany escape room. Są też różne gatunki takich pokoi. Kraków jest miastem, w którym escape room jest dostępny w ogromny wyborze.

Escape room w Krakowie

Można między innymi znaleźć takie pokoje: Psychoterapia, Statek kosmiczny, Turniej magiczny, Serce Ozyrysa, Cela Hannibala Lectera, Legenda Króla Artura i wiele innych. Wybór odpowiedniego escape roomu zależy od tego, jakie ma się preferencje i czego oczekuje się w grze escape room. Można także wybrać taki, który nie interesuje nas zbytnio tematyką, ale w środku może się okazać bardzo ciekawy.

Czas trwania gry escape room

Czas spędzany w takim pokoju jest różny. Wszystko zależy od trudności w rozwiązywaniu problemów. Na przykład w krakowskim pokoju zagadek o nazwie Psychoterapia masz, aż 70 minut na wydostanie się z zamknięcia. Co ważne nad bezpieczeństwem uczestników gry escape room czuwają pracownicy. Jest pełna obserwacja poprzez kamery. W razie, gdyby coś się działo, następuje natychmiastowa reakcja.

Ceny gry escape room

Warto też dodać, że przy wyborze każdego pokoju są odpowiednie wytyczne. Mogą pojawić się oznaczenia, że osoby chorujące na epilepsję niekoniecznie powinny wchodzić do każdego z nich ze względu na swoje zdrowie. Ceny takiej atrakcji także zależy od tego ile czasu się przebywa w środku, a w przykładowym powyższym escape roomie Psychoterapia cena gry zaczyna się od 120 złotych. Więcej dowiesz się tutaj: Escape Room Kraków