pościel z wypełnieniem pościel z wypełnieniem

Kupujemy pościel dla dziecka – różne rodzaje wypełnienia

Wybór pościeli dla dziecka to bardzo istotna kwestia, od tego zależy bowiem komfort snu naszej pociechy. Jakimi kryteriami należy się kierować podczas zakupu konkretnego modelu i jaką pościel z wypełnieniem dla dzieci wybrać, aby spełniała ona wszystkie standardy? Przeczytaj poniższe rady i sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje wypełnień!

Pościel dziecięca z wypełnieniem dla alergika

Dla maluchów oraz starszych dzieci, które mają alergię na kurz i roztocza najlepsza będzie pościel z wypełnieniem dla dzieci antyalergicznym. Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli Twoje dziecko ma alergię na kurz, samo kupno pościeli z odpowiednim wypełnieniem nie wystarczy. Musisz zadbać, o to, aby cały pokój lub nawet mieszkanie było pozbawione rzeczy i przedmiotów, które łatwo gromadzą kurz. Zasłony, dywany i pluszaki są siedliskiem alergenów, ale również i nadmiar książek sprzyja gromadzeniu się roztoczy. Biblioteczka dziecka może być zamknięta za szybą, a zamiast dywanu możesz położyć bambusowy chodnik. Gdy Twoje dziecko lubi pluszaki, musisz zaopatrzyć się w zamykany pojemnik z wiekiem. Dobrym pomysłem jest również kupno pościeli z wełnianym wypełnieniem, które rzadko wywołuje reakcje alergiczne.

Na zimę, czy na lato – jakie wypełnienie

Puchowa kołdra doskonale grzeje, ale jeśli Twój maluch ma alergię, takie wypełnienie będzie nieodpowiednie. Puch lub pierze mają doskonałe właściwości termoizolacyjne i są idealne na chłodne pory roku. Warto zaznaczyć, że wypełnienie puchowe nie jest dobre dla niemowląt i noworodków – najmłodsi muszą mieć kołderkę i poduszkę z bawełnianym wypełnieniem, ponieważ w tym wieku istnieje ryzyko uduszenia podczas snu, a z racji tego, że niemowlęta nie potrafią jeszcze sprawnie obracać się, może być im trudno wydostać się spod puchowej, dosyć ciężkiej kołdry.

Pościel z wypełnieniem dla dzieci – postaw na uniwersalny, bawełniany wkład!

Modele z bawełnianym wypełnieniem są dobre zarówno dla alergika, niemowlęcia, jak i przedszkolaka. Możesz wybrać kołdrę o grubszym bawełnianym wypełnieniu, która będzie służyła maluchowi zimą, lub lżejszą, niezastąpioną latem. Wypełnienie syntetyczne podobnie jak bawełna ma dobre parametry, ale wszystko zależy oczywiście od konkretnego rodzaju. Jeśli decydujesz się na wypełnienie syntetyczne, musisz dokładnie sprawdzić, w jakiej temperaturze należy prać pościel.

Syntetyków nie wolno prać w bardzo wysokich temperaturach, ponieważ wkład zbija się pod wpływem gorąca i traci swoje właściwości termoizolacyjne. Podczas zakupów nie zapomnij też o upodobaniach Twojego malca – postaraj się, aby poszewki na poduszkę i kołdrę były estetyczne i podobały się Twojemu maluchowi!