przygotowania slubne przygotowania slubne

Lista najważniejszych przygotowań ślubnych

Lista przygotowań do ślubu jest bardzo długa. Zdecydowanie jej najważniejszymi punktami powinno zostać znalezienie odpowiedniej sali weselnej, podpisanie umowy z kimś kto obsłuży przyjęcie pod kątem muzyki, a może to być DJ na wesele lub zespół muzyczny oraz wybranie i zarezerwowanie terminu u fotografa ślubnego. Te trzy sprawy są priorytetowe, bowiem w każdym przypadku terminy będą zajęte na wiele miesięcy w przód i stąd koniecznie należy zacząć przygotowania właśnie od nich.

Jak już załatwimy powyższe kwestie, czyli sala, DJ weselny i fotograf na wybrany przez nas termin, to możemy na spokojnie zabierać się za kolejne elementy układanki, jaką jest organizacja ślubu i wesela. Tylko tak jak to napisałem na wstępie – zanim zarezerwujemy powyższe trzy usługi absolutnie nie myślmy nawet o wybieraniu kolejnych usług i rzeczy do zrobienia. Dlaczego?

Jeśli chcemy mieć wesele w konkretnej sali, grać ma wybrany DJ na wesele oraz za zdjęcia odpowiadać upatrzony wcześniej fotograf, to wszystkim musi pasować jedna data! Nie może być tak, że zarezerwujemy salę i już zaczniemy drukować zaproszenia, gdyż może się okazać, że DJ weselny z jakiego usług chcemy skorzystać ma ten termin już zarezerwowany, a przecież nie da redy być naraz w dwóch miejscach. Musimy więc wybrać termin, który wszyscy trzej interesujący nas usługodawcy mają wciąż wolny. Robiąc to z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, nie będzie to stanowiło absolutnie żadnego problemu, zaś robiąc to na ostatnią chwilę pewnie okaże się to wręcz niewykonalne i z kogoś z trójki sala, DJ na wesele czy fotograf będziemy musieli niestety zrezygnować, a przecież to jest dzień, w którym wszystko ma być tak, jak to sobie wymarzyliśmy.

Liczę, że teraz rozumiesz i sprawy priorytetowe załatwisz wystarczająco wcześnie, a potem (mając już załatwione to co najważniejsze i to co najtrudniej zarezerwować w jednym terminie) powoli weźmiesz się za kolejne elementy przygotowań ślubnych. Nie zapominaj, że innych załatwieni wciąż będziesz mieć jeszcze bardzo dużo i nie ma co odpuszczać, tylko trzeba dalej stopniowo rezerwować, kupować i załatwiać, aby bez stresu zdążyć ze wszystkim na czas. Rozmiar przygotowań, a także towarzyszący im pośpiech czy stres mogą bowiem stanowić naprawdę spory problem.

Powodzenia i do dzieła! Mam nadzieję, że wszystko uda Ci się zorganizować, tak jak sobie to wymyśliłeś. Na koniec mogę Ci jeszcze jednego fachowca (pod warunkiem, że planujesz ślub w Krakowie) polecić. Mianowicie jest to DJ na wesele Dominik Szymoniak z ExclusiveDjs.pl Kraków – znakomity fachowiec od prowadzenia wesel, niezawodny, przebojowy i z dużym doświadczeniem.