Moda admin  

Suknia jedyna i niepowtarzalna – jak ty !

Suknia ślubna jest najważniejszą suknią w życiu wielu kobiet. Często słyszymy, że każdy z nas jest wyjątkowy, bo nie ma dwóch takich samych osób. Więc czemu suknia ślubna te nie miałaby taka być?

Idealna suknia od idealnego krawca?

Jeżeli już zdecydowałaś, że nie chcesz kupować, wypożyczać a tym bardziej kupować używanej sukni ślubnej, to czas rozpocząć przygotowania do stworzenia tylko Twojej, wyjątkowej sukni.

Świetnie jeśli w okolicy znajduje się znany krawiec, który już szył inne suknie ślubne. Być może poleci Ci go jakaś zadowolona znajoma? Jeżeli nie ma takiego poleconego fachowca, musisz zdać się na intuicję i bardzo dokładne poszukiwania.

Duże znaczenie będzie miała Twoja fantazja, czyli oczekiwania odnośnie ostatecznego wyglądu sukni. Jeżeli nie masz dokładnego projektu jak miałaby ona wyglądać to dobry krawiec, z pewnością dołoży wszelkich starań, aby miała przysłowiowe ręce i nogi. Jeśli natomiast masz ściśle określony projekt upewnij się, że umiejętności krawca są wystarczające. To czy można uszyć wszystko czy nie, zależy od jego umiejętności, więc jeśli jeden powie Ci, że nie da się tak uszyć, spróbuj jeszcze poszukać konsultacji u innego fachowca.

Zalety zlecenia szycia sukni ślubnej

Myśląc o sukniach szytych na miarę z pewnością na myśl przychodzi pierwszy, najważniejszy atut – wyjątkowość. Suknia taka z pewnością będzie wyjątkowa i wyśniona. Jednak to nie jedyny atut. Przy indywidualnym zleceniu szycie wykonywane jest idealnie pod sylwetkę zleceniodawcy. Jeśli Twoja suknia będzie tego wymagać, krawiec zaproponuje odpowiednią liczbę przymiarek, aby wszystko wyszło wspaniale. Zależy to od finezyjności sukni.

Może być to dla niektórych zaskoczeniem, ale zlecenie uszycia sukni ślubnej (2021 annakara.com) wcale nie oznacza konieczności wydania wielkiej sumy pieniędzy. Duże znaczenie mają użyte materiały, które sama możesz wybrać. Na rynku można spotkać około 15 materiałów, najczęściej używanych do sukni ślubnych. Wiele z nich wizualnie jest do siebie podobnych, to co je odróżnia to właściwości ważne właśnie dla krawca i istotne dla komfortu użytkowania. Najpopularniejsze z nich to atłas, satyna, tiul, jedwab, koronka, krepa czy żakard. Doświadczony krawiec, podpowie Ci jaki materiał pasowałby najlepiej do Twoje projektu. Oczywiście mają one różne ceny, więc swobodnie możesz ustalić maksymalny budżet.

Mało kto zostawia suknie ślubną na pamiątkę. Zazwyczaj kobiety decydują się na sprzedaż. Nie łatwo jest znaleźć klientkę o takich samych gustach i wymiarach, lecz nie jest to niemożliwe. Oznacza to, że pewna kwota za suknie może nam się zwrócić!

Moda ślubna wyznacza trendy, których wiele butków się trzyma, ty nie jesteś nią ograniczona. Jeżeli znajdziesz dobrego krawca, wspólnie stworzycie niepowtarzalną suknię, na tę jedną, jedyną, niepowtarzalną noc. Ślub stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Wiążąc się z drugą osobą, zakładając rodzinę, ludzie rozpoczynają nowy etap. Zadbaj o to by czuć się wtedy wyjątkowo. Nie tylko pięknie ale także komfortowo.