pościele dziecięce pościele dziecięce

Wyposażenie dziecięcego łóżeczka. O co warto zadbać?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dobór odpowiedniej pościeli będzie miał ogromne znaczenie dla małego dziecka. Prawidłowy sen w dużej mierze zależy od poziomu komfortu, a nie ma mowy o komforcie, gdy trzeba męczyć się z drażniącym skórę materiałem.

Tak niepozorna rzecz, jaką może wydawać się zwykła pościel ma niebagatelny wpływ na codzienność naszego dziecka. Właśnie dlatego tak ważnym jest, aby dobrze wybrać i przede wszystkim skupić się na najwyższej jakości. Dla kogo przeznaczona jest pościel 100×160 i jakie prześcieradła do łóżeczka warto wziąć pod uwagę?

Wybierz odpowiedni rozmiar

Rozmiar pościeli ma wielkie znaczenie i trzeba mieć świadomość tego, że nie każdy będzie odpowiednim wyborem dla dziecka w konkretnym wieku. Pościel 100×160 jest przeznaczona dla dzieci powyżej piątego roku życia. Z całą pewnością nie ma sensu kupowania takiej pościeli dla noworodka. Zbyt dużo materiału to gotowy przepis na rolowanie się pościeli, co w efekcie wpłynie na jakość snu. Nie inaczej jest, gdy pościel jest za mała. Wówczas nie zakrywa w całości ciała i również staje się źródłem złego odpoczynku, w którym nie ma mowy o komforcie.

Materiał z najwyższej półki

Rodzice poszukujący prześcieradła do łóżeczka i pościeli powinni zwracać uwagę na skład materiału. Wszelkie syntetyczne dodatki mogą być źródłem podrażnień i reakcji alergicznych. Wobec tego zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie zakup pościeli bawełnianej. Stuprocentowa bawełna to nie tylko miękkość. Właściwości tego materiału sprawiają, że jest on faworytem dla producentów pościeli. Odznacza się bardzo wysokim poziomem przepuszczania powietrza, co będzie miało znaczenie w okresie letnim, ale jednocześnie zapewnia ochroną przed chłodem. Doskonale radzi sobie z wilgocią dzięki właściwościom higroskopijnym.

Dobrym rozwiązaniem może być również satyna. Ten materiał jest niezwykle przyjemny w dotyku, lekki i delikatny. Ze względu na strukturę zaleca się ją przede wszystkim w okresie letnim, ponieważ cieszy się właściwościami chłodzącymi.