dieta pudełkowa dieta pudełkowa

Zalety diety pudełkowej znamy wszyscy, a czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

Coraz częściej widzimy kulinarnych dostawców jedzenia w pudełku. Ten obraz już nikogo nie dziwi, zwłaszcza w miastach, gdzie popularność takiego sposobu odżywiania jest ogromna. Wszyscy chwalą się, że jedzą zdrowo i przy okazji nie marnują czasu na gotowanie. Odżywianie w ten sposób to modny trend. Skoro tak mocno się rozwija, to z pewnością ma swoje zalety. Czy istnieją jednak wady takiego odżywiania? Bierzemy pod lupę catering dietetyczny.

Czy dieta pudełkowa jest dla wszystkich?

Korzystają z niej osoby, którym zależy na zdrowym odżywianiu. Ci, którzy nie mają czasu gotować. Dużą grupą odbiorców stanowią osoby będące na diecie redukcyjnej, walczące o zgrabną sylwetkę. Klientami firm cateringowych są sportowcy, którzy potrzebują zbilansowanej i różnorodnej diety. W zasadzie taki sposób jedzenia jest dla wszystkich. Nie znaleziono przeciwwskazań do zastosowania takiego jedzenia u nikogo, z pominięciem osób, którym gotowanie i przyrządzanie posiłków po prostu sprawia ogromną frajdę.

POLECAMY: sprawdzona – OptimalFit

Jakie są minusy diety pudełkowej?

Nie ma ich wiele. Gotowość takiego odżywiania zabiera radość , jakiej doświadczamy podczas procesu przyrządzania posiłków. Jeśli gotowanie jest dla kogoś terapią albo czynnością relaksującą, to jak najbardziej nie powinien odbierać sobie tej przyjemności. To nie jest rozwiązanie również dla osób, które mają ograniczone zaufanie do jakości i intencji przyrządzania posiłków przez zupełnie kogoś innego. Osoby z pewnymi fobiami, które kontrolują skrupulatnie proces przygotowywania jedzenia, raczej nie skorzystają z takiego sposobu odżywiania.

Wady cateringowego odżywiania

Masz swoje ulubione dania? No cóż, rezygnując z samodzielnego gotowania pozbywasz się okazji do jedzenia tego, co kochasz . Jeśli jesteś na to przygotowany, to w porządku. Gorzej, jeśli nie wziąłeś pod uwagę tej straty i nie jesteś w stanie przyzwyczaić się do braku fantastycznej sałatki z ravioli. Coś za coś. Musisz się z tym liczyć. Rozwiązaniem na taki problem jest wytłumaczenie sobie, że ten brak jest chwilowy. Przecież nie będziesz na diecie pudełkowej do końca życia!

Drugim minusem jest wysoki koszt. Oferta firm cateringowych jest szeroka, opcji do wyboru też jest sporo. Niestety musisz liczyć się z wydatkami minimum 1300 zł miesięcznie. I to, jeśli mówimy o cenach w mniejszych miejscowościach, bo w takich miastach jak Warszawa czy Kraków cennik mocno szybuje w górę. Musisz dobrze sobie przekalkulować, czy to Ci się opłaca. Najlepiej pierwszy miesiąc potraktować jako próbny i sprawdzić, czy naprawdę taka dieta jest dla nas korzystna.